Aktivity spojené s hasičským sportem

 

9.8.2009 (Lucie) – Příjezdu po 5. hodině ranní na extraligovou soutěž v Petrovicích následovalo co nejrychlejší usínání všude, kde se dalo, alespoň na chvilku. Jičínský okres měl zde vcelku velké zastoupení – z mužů Libuň, Jinolice a Bříšťany a ženy z Bříšťan a Vitiněvse. Sjelo se zde celkem 46 týmů mužů a 18 manšaftů žen, tedy historicky nejpočetnější účast. Tuto nejkvalitnější ligu republiky jezdí týmy, které nesoupeří pouze s ostatními, ale i se sebou samými, proto si většinou při problému nechávají zapsat N (neplatný pokus). A tak ze 46-ti mužských pokusů bylo 15 neplatných a z 18-ti ženských 2. Dopoledne se bojovalo mezi muži. Vyhráli vyforizovaní Nevcehle (16:59s). Nejlépe „od nás“ si vedli Jinolky, které skončili na 11.místě s časem 18:28s (rychlejší sestřik 17:12s), na 14.místě Bříšťany (18:61s) a devatenáctí Libuňáci (18:81s). Během polední se naše družstvo začlo „aktivizovat“ – daly jsme si první jídlo a pár sladkostí a poté se začly s touto energií procvičovat a připravovat na souboj. Před námi 11 týmů holek předvedlo to, co jsme očekávaly. Klobouk dolů před holkami z Nevcehlí, které bych vyzdvihla před ostatní o celou třídu. Nasadily laťku na 16:44s. Sedmnáctka padla čtyřikrát, jedna v podání holek z Bříšťan, kterým čas stačil na 3.místo (17:92s). Přes nedostatek odpočinku a nabrání sil na útok jsme pořád věřily, že pokud nikdo neselže, začleníme se mezi pár prvních nejlepších. Nakonec došlo ale k chybě na savici u Péti, které se toto ještě doposud nestalo. Už připravený předek na místech čekal na vodu. Pravá proudařka Lucka sestříkla v 17:62s, levá Jája s pozdějším sestřikem až v 18:11s. Výsledek nám stačil na 6. místo. I s tímto výsledkem jsme spokojeny, přestože věříme, že na následujících soutěžích časy už námi vykonané zopakujeme.   

 

8.8.2009 (Lucie) – Po relexační dvou-týdenní odmlce se Podkozákovská liga znovu rozjíždí, tentokrát soutěží v  Košťálově. Výborné podmínky slibovaly nízké časy. Během našeho útoku došlo k mírné časové prodlevě na rozdělovači u Šárky, které se nepodařilo vodu zkrotit do dvou céček, ale záškubem vzad nechtěně otevřela i béčkový průchod. Nakonec levá proudařka Jája sestříkla v 18:57s a pravá Lucka zakončila v 18:85s. Čas nám přinesl místo bramborové, přestože ztráta na vítězný Bratříkov byla pouze 0,35s.

 

Dnešní závodění pro nás zdaleka nekončilo. V podvečer jsme se totiž nachystaly na nedalekou soutěž v Kacákově Lhotě, kde jsme předem věřily v četnou skupinu vitinských fanoušků. Zarazila nás místní pravidla, protože jsme doufaly, že budeme moci okolním vesnicím, a hlavně té naší, ukázat, jak bychom si poradily s útokem na úzkou sadu hadic v tretrách či turfách (tak, jak soupeříme s konkurencí všude jinde). A tak se provedení našeho útoku stalo v Kacandě improvizací, neboť na širokou sadu netrénujeme a bez bot s hroty také ne. Přesto útok proběhl bez pádu. Bezproblémový útok zhatil až zádrhel na pravém proudu, kdy z neznámých důvodů Lucka vpravo vystříkla až po sestřiku vlevo (18:59s) a následně časomíru zastavila až ve 20s. Domněnky se střetávají u uzlu či oka na céčku, přestože ve tmě nebylo nic vidět. I tento výsledek znamenal vítězství. A tak s popoháněním organizátorů jsme po vyhlášení vyrazily na čtyř-hodinovou cestu do téměř 200km vzdálených Petrovic na extraligu.  

 

7.8.2009 – (Ottík :-)  Všichni už jsou jistě zpět z dovolených, a tak se kola soutěží opět roztáčejí. Právě dnes vyrazila vitiněveská děvčata zakusit něco extraligy v Petrovicích. Do doby, něž bude znám jejich konečný čas, Vám přinesu něco málo z dění za soutěže ve Vitiněvsi. Na úvod, jako obvykle něco málo k trati a zázemí. Jako obvykle jsme to malinko nezvládli a počasí nám přineslo vodu navíc. Letos to byl ročník rekordní, protože jsme během soutěže stihly zmoknout hned třikrát. Terén kolem základny připomínal „píšťanské bahno“. Krom toho snad nebyl žádný jiný větší problém. Letošní novinkou byl začátek dětské soutěže už od 10 hod.

Děcka bojovala skutečně srdnatě a předvedla nám několik skutečně podařených útoku. V konečném zúčtování staly nejvýše starší ze Slatin, za nimi pak Brada-Rybníček. Na startovní dráze se dála objevili piškoti z Holovous a Jinolic.

Mezi ženami kralovala, jako obvykle, domácí děvčata s časem 17:53s, následována kvalitou z Bříšťan. Do konečného počtu patří ještě Holovousy a Valdice.

Pánských družstev bylo šest a na stupeň nejvyšší dosáhli kluci z Jílového. Pěkné představení ukázala i Rohovládová Bělá. Zahanbit se nenechal ani nikdo další. Pěkné bylo sledovat konkurenční souboj mezi Popovicemi a Hubálovem.

11.8.2009 – (Ottík :-) Výsledky jsou ke stažení >>>zde<<<.

 

 

22.7.2009 (Ottík :-) Po dlouhé odmlce, kterou Vám svými příspěvky skvěle vyplnila Lucka se na žádost opět na krátko vracím se svojí troškou do mlýna ze soutěže z Peřinova, která je součástí Podkozákovské ligy.

Předně mého článku bych uvedl, že Peřimovští si přípravou tratě příliš hlavu nelámali a tak se soutěžilo v dosti spartánských podmínkách, které nicméně byly pro každého téměř stejné. V kategorii holek, či chcete-li žen se jako první postavily na star Podmoklice, které časem 19:84 braly brambory. Hned po nich se začaly chystat Libuňačky, které svůj pokus zvládly o 12 setinek lépe (19:72). Poté se až do osmých startujících nedělo nic převratného – to na trať s pokusem, který bych se nebál označit za: „silně na jistotu“(nevídaný koš na stroji, apod.) vběhla děvčata z Vitiněvsi a dosáhla pro tento den vítězného času 18:45. Další vzrušení vnesly až holky z Benešova u Semil, které startovaly, jako sedmnácté, když, časem 19:10 braly stříbro.

                U pánu byla konkurence výrazně nabytější – startovalo zde 37 družstev oproti, i tak dosti hojné účasti osmnáctí kolektivů žen. První místo bral letošní válec ligy- Libuň. Kluci i na nepříjemném terénu dali čtrnáctku (14:94) a po zásluze zvítězili. Druhou příčku urvali časem 15:29 matadoři z Jinolic a konečně třetí se umístilo Pdůlšské Béčko s časem 15:54.

 

11.7.2009 (Lucie) – Pátým kolem PKL byla soutěž v Tatobitech. Text uvedený níže je ztažen ze stránek ligy:

 

Velké favoritky z Vítiněvse měly problém na pravém proudu a srazily pro ně neobvyklý čas  21,58. Třetí místo brala Vlastiboř s útokem zakončeným časem 19,33. Druhou příčku braly ženy z Benešova u Semil, když po prostřiku napravo srazily čas 19,16. Vítězství putovalo do Bratříkova s časem 19,10. Nejen že měly nejrychlejší útok dne, ale jejich levá proudařka vyhrála  nejrychlejší sestřik dne, když srazila 18,13.

 

Dále k našemu útoku:

Přestože útok, s půjčenou savičářkou z Bratříkova, byl rozeběhnut bez problémů, na čase se podepsala velice podmáčená trať mírně do kopce. Na konci dráhy pravá proudařka Lucka znejistila - otočka o 360° s proudnicí stála naše družstvo zhruba pět sekund. Škoda, že Lucka znepokojila i levou proudařku Jáju. Ta se totiž mohla pokusit sestříknout  nejrychleji v celé ženské kategorii - okolnosti k tomu měla, neboť nutno vyzdvihnout rychlost „vzadu“ (a to Jíťina premiéra s novým košem, bezproblémový savicový spoj, práce u mašiny, béček i na rozdělovači). Nakonec jsme tedy obě proudařky sestříkly ve 21s, a získaly tak 6.místo. Doufejme, že taneční manévry s hadicí si už ponecháme „na doma“ a na nejbližší soutěži v Peřimově v kompletní sestavě prodáme vše, co jsme se naučily.

 

 

 

5.7.2009 (Lucie) – Další soutěž, opět v Mříčné, čítala 28 manšaftů mužů a 12 „sedmic“ žen. Zde se opět shledáváme s konkurentkami z Bříšťan, ač Podkozákovskou ligu nejezdí. Ty si dnes na oplátku půjčují pravý proud z Vitiněvse (mě :D ). Přestože naši sestavu upravila opět bříšťanská savičářka Terka a jejich sestavu já, oba útoky dopadly dobře. Naše sestřiky 17:19s (pravý proud) a 17:25s (vlevo) nám zajistily zlato. Útok Bříšťan byl jen „o chlup“ pomalejší – 17:93s, tedy čas stříbrný. Na bednu si s námi stouply ještě děvčata z Bratříkova (18:45s).     

 

 

 4.7.2009 (Lucie) - Další „hasičský“ víkend  odstartovala podkozákovská soutěž v nedalekém Podůlší. Soutěžilo zde 32 mužských a 13 ženských družstev. Naš tým přijel do boje ve značném oslabení. Savičářku Péťu a levou proudařku Jáju nahradily holky snad té největší kvality - z Bříšťan (za výpomoc děkujeme). Nakonec jsme se s časem 19:14s umístily na „bramboře“. Vyhrály zmiňované Bříšťany (17:76s), druhý Bratříkov (19:05s) a třetí post získaly Libuňandy (19:06s).

 

27.6.2009 (Lucie) – Druhou soutěží PKL bylo klání ve Vesci. Sjelo se zde 39 manšaftů mužů a 15 družstev žen. Přestože náběh je z kopečka, kvalita dráhy se koberci lehce vykompenzovala, a tak nám všechny spoje klaply. Naše košařka Jíťa, která se konečně vrátila ze zahraničí, podala svůj rychlý standard. Proudařky se vzájemně na promočené dráze hecovaly a jako přes kopírák stejně odhodily klubka a zasedly u čáry. Pravá proudařka Lucka terč shodila s časem 16:71s, „levá“ Jája zakončila téměř v totožném čase 16:75s.!!!!!!!!!!!! Tento výkon je zatím naším nejlepším. Doufejme, že časomíra se 16-ti vteřinami Vitiněvsi nesvítila naposled! Pro dnešek jsme se staly tedy vítězkami. Nejlepšími ženami po nás se staly holky z Benešova u Semil (17:73s) a třetími nej byly vyhodnoceny podmoklické konkurentky (19:40s). Jsme velice rády, že nás téměř všemi boji doprovází velitel hasičení Vitiněvse pan Maxián. Měl-li by někdo z řad fanoušků zájem zhlédnout celou soutěž na vlastní oči také, oceníme vaši přízeň a rády vás vezmeme s sebou.   

 

Text ze stránek Centra požárního sportu: 

Mezi ženami se věřilo ve vítěze z minulého dílu PKL, a to holkám z Vitiněvsi, ty nezklamaly a většině mužům po jejich útoku prudce kleslo sebevědomí, neboť to co předvedly bylo skutečně obdivuhodné. Časomíra se při jejich útoku zastavila na 16,75sec a bylo jasné, že vyhrály kategorii žen a strčily do kapsy víc jak polovinu mužů. Patří jim velká gratulace. Na dalších místech skončily holky z Benešova(17,73) a vítězný trojlístek doplnily holky z Podmoklic(19,40).

 

Video zde: ř

 

 

21.6.2009 (Lucie) – Víkend zakončíme třetí soutěží v Roudnici. Bezchybné prostředí a doping ve „steakové“ podobě nás dokonale nabudil, abychom předčily zatím nejlepší čas Bříšťan (17:99s). Návrhy typu zapůjčení mašiny Jinolic na útok jsme na soutěži prozatím zamítly, přestože bychom rychlejší mašinu určitě neodmítly. Zadek družstva opět s půjčenou Péťou provedl práci bezchybně. Dnešek se stal osudným „levé“ Jáje. Klubko jí propadlo hned u základny, a tak nedoběhla až k čáře. Sestříkla proto v čase 18:98s. Hodnocení skončilo nejlépe pro družstvo žen z Bříšťan (17:99s), po nich pro Kunětice (18:56s) a nás (zmíněných 18:98s). Průběžně v celé soutěži VČHL si držíme druhé místo s 38 body (se ztrátou třech bodů na vedoucí Bříšťany).  

 

 

20.6.2009 (Lucie) – První soutěží Podkozákovské ligy bylo klání v Příšovicích. S libuňskou Péťou na koši se útok podařil. Pravá proudařka Lucka terč shodila v 17:10s, Jája vlevo v 17:83s. Jako jediné jsme se dostaly pod hranici 18-ti vteřin, a vybojovaly tak nejlepší „flek“. Druhé skončily holky z Podmoklic (18:97s) a třetí Libuň (19:72s). 

 

 

19.6.2009 (Lucie) – Východočeská liga pokračuje noční soutěží v Horní Radechové. Podmáčená trať neslibovala „hraniční“ výsledky. Navíc naše družstvo se do boje pustilo opět oslabené – náhradou košařky Jíťi byla libuňská soupěřka Péťa. Bezproblémový náběh na základnu i nabrání vody zakončil problém na pravém proudu, jehož hadice se skřípla u rozdělovače. Lucka se u terče podsmekla a spadla na záda. V lehu zůstala a sestříkla v čase 19:01s, tedy s půlvteřinovým zpožděním za „levou“ Jájou (cca 18:60s). Skončily jsme na třetím postu, zlaté Bříšťanky (18:13s) a druhé holky z Roudnice (18:88s).

 

  

14.6.2009 (Lucie) – Nedělní soutěží v Kuněticích pokračovala Východočeská liga, v níž jsme celkově, i přes neúčast na soutěži v Trnově, na 3.místě. Po velkém úspěchu vítězného družstva mužů z Jinolic (17:08s) se zadařilo i nám, a tak jsme udržely zlato ze včerejší soutěže. Z deseti družstev žen jsme zvítězily s časem 18:42s. Přestože nám košařku Jíťu suplovala  hasička Péťa z Libuně, výsledný čas stačil na vítězství. Druhé se umístily Roudnice (18:73s) a třetí Stračov (19:54s). Dnešním umístěním jsme se tedy dostaly v celkové tabulce na 2.místo se ztrátou jediného bodu na vedoucí holky z Roudnice.

 

 

 

13.6.2009 (Lucie) – Boj mezi 12 družstvy žen se konal v Sychrově. Košařka Jíťa z důvodu zahraničního pobytu se po dva týdny nemůže účastnit soutěží, a tak jsme odkázány na výpomoc konkurence. Dnes nám košík nasadila kvalitní košařka Eliška z Bříšťan (za výpomoc moc děkujeme). Kratičká zkouška se savičářce Péťe před samotným závodem s Eliškou vyplatila, aby se dostatečně sladily. Ač strojnice Květa dala své dva spoje napodruhé, svou práci zvládla. Sestřiky kolem 17:50s („levá“ Jája) a 17:61s („pravá“ Lucka) zajistily vítězství. Stříbrné skončily domácí Sychrovandy A (18:12s) a na postu třetím Ploukonice-Břehy (18:58s). 

 

 

7.6.2009 (Lucie) – Na soutěži Východočeské ligy v Myštěvsi se sjelo 10 týmů žen. Náš útok proběhl hladce. Pravá proudařka Lucka sestříkla cca v 17:70s, Jája zakončila v 18:53s. Vítězkami se staly holky z Roudnice (18:35s), my jsme skončily druhé.

 

6.6.2009 (Lucie) – Na noční soutěži v Huti, známé obtížným terénem na dráze, nám bylo přáno. Ač se jedná o „neligovou“ soutěž, rozhodly jsme se zúčastnit. A vyplatilo se - boj s dalšími sedmi družstvy konkurentek pro nás skončil zlatem! Lucce vpravo se terč rozsvítil s časem 18:72s, Jája na levém proudu zakončila v čase 19:10s. 

 

 

31.5.2009 (Lucie) – „Jizerka“ pokračuje hned druhý den v Benešově u Semil. Počasí srovnatelné se včerejším se ještě umocnilo podél řeky, kde se soutěž konala. Zámkové podloží základny kompenzovalo měkkou trať k terčům. Tradičně druhé od konce jsme před holkama z Bříšťan nastoupily k podání dnešního předposledního útoku. Podpora trenéra Pepči, řidiče Bejčka, hasičů z Jinolic i mnoha dalších nás „vyhecovala“ k podání maxima úspěšně. Obdivuhodná rychlost v kádi, savicích i u stroje udržela svou rychlost i v Martinčiných béčkách. Šárka svým trojákem poslala vodu do proudnic na čas mírně přes 16s. Levá proudařka Jája první kapky poslala rovnou na terč a vybojovala si tak čas 16:88s!!! Pravá proudařka Lucka sestříkla následně s časem 17:33s. Tento výsledek se stal rekordem ligy! S téměř vteřinovým náskokem na druhé Bříšťanky (18:28s)  a bronzové Ploukonice-Břehy (18:32s) jsme se staly pro dnešek vítězkami. Oslava 1. místa, ale především krásného času, který jsme tak dlouho toužily uskutečnit nejen na trénincích, ale i na soutěžích, bude ještě jistě pokračovat.

 

Ještě přikládám článek stažený ze stránek centra požárního sportu:                                    

                               

31.5.2009 svým pátým závodem pokračovala Jizerská liga v Benešově u Semil.
Začal bych něžným pohlavím. Vitiněves předvedla super čas a také nejlepší výsledek této sezony v ženské kategorii a s velkým náskokem závod vyhrálo. S odstupem skončila děvčata z Bříšťan s časem 18,28s a těsně třetí Ploukonice-Břehy časem 18,32s.
V mužské kategorii to bylo opět velice vyrovnané a to také dokazují tři sedmnáctkové časy. Nejlepší čas dne předvedla Dolní Přim 17,74s. V závěsu skončila družstva ze Sychrova (17,86s) a Jinolic (17,94s).
Určitě bylo zklamáno družstvo ze Svijan (22. místo - 33,88s) po předchozím vítězném závodu, ale jak se říká ,,Každý závod je jiný".,

 

 

 30.5.2009 (Lucie) – Šestá soutěž ligy se konala v Mříčné nedaleko Jilemnice. Nevlídné počasí a podmáčená dráha ani neumožňovaly žádné rekordy. Bezchybný start a náběh na základnu zakončil nepříjemný zádrhel levé proudařky Jáji na spoji. Následné čekání zapříčinilo sání, a tak proudařky útok zakončily kolem 20,5s. Skončily jsme tak na 8. místě.

 

  

24.5.2009 (Lucie) – Abychom nevyšly z tréninku, rozhodly jsme se účastnit i nedaleké soutěže v Bříšťanech, která patří do Východočeské ligy. Sjela se kvalitní družstva z celého okolí. Zaváhání Marti na béčkovém spoji k mašině přibrzdilo vodu, přes Šárčin rozdělovač se ale dostala voda tak rychle, že proudařky sestříkly v časech 18:57s (Jája na levém proudu) a 18:85s (Lucka). Vítězství si připsalo domácí družstvo Bříšťan (18:17s).  2. Vitiněves a 3. Kunětice.   

             23.5.2009 (Lucie) – „Jizerská“ soutěž Kosmonosy opět bez Lucky, tentokrát ji supluje Sychrovanda (za ochotu děkujeme!). S časem 19:56s jsme stály na stupínku třetích nejlepších. Ač jsme pociťovaly, že naše maximum to nebylo, spokojeny jsme byly. Zde vyhrály Bříšťany (18:40s) a druhé holky z Benešova (18:91s).

             17.5.2009 (Lucie) – Druhá soutěž ligy už se nám zdála být nadějnější. Celé sedmi-členné družstvo vyrážíme za krásného nedělního rána do Svijan. Upravené hřiště a stánky s občertvením nás jen podporovaly k hezkému výkonu. Bez větších problémů zadek poslal vodu proudařkám. Rychlejší Lucka „vystříkla“ čas 17:51s, Jája na levém proudu 19:64s. Získaly jsme 4. místo. (1. Ploukonice-Břehy 18:80s, 2. Bratříkov 19:27s a 3. Benešov u Semil 19:55s).

 16.5.2009 (Lucie) – Soutěž v Krásné Vsi zahajuje Jizerskou ligu. Naše družstvo ale není kompletní -  pravá proudařka Lucka vrámci studijních záležitostí chybí. A tak si půjčujeme proudařku z Hutě (DĚKUJEME), která nakonec terč sestříkla v čase 19:21s a  pomalejší sestřik levé proudařky Jáji přináší na časomíře 20:11s. Umístily jsme se tak na 7. místě. Zlato si připsaly soupeřky z Hutě s časem 17:94s.

 

13.2.2009 (Ottik :-) – Přináším určitě dobrou zprávu pro fanoušky našich děvčat. V neděli 7. února 2009 cca hodinu po poledni byla ve Vitiněvsi zahájena „sezóna 2009“. Holky letos poprvé utrpěly trénink a to dokonce na vlastní přání!!! Rád bych byl dobrým prorokem, a tak doufám, že tato první, malinko zmrzlá, vlaštovka bude předzvěstí maximálně úspěšné sezóny, která přinese ještě víc výborných výkonů a umístění, než v loňském roce. V blízké době zde zveřejníme hotový kalendář letošních soutěží. Toto děláme především proto, aby si skalní fanoušci mohli naplánovat rodinné dovolené, hlasivky, játra a jiné, pro fandění požárnímu sportu, důležité věci.

 

 

 

25.102008  - MEMORIÁL VŘSR – V.I.LENINA V ŠIROKÉM DOLE   (Lucie Hlaváčková)

 Brzké vstávání, ani nevolnosti, doprovázející už tak složitou cestu na prestižní soutěž Memoriálu V.I. Lenina v Širokém dole v 5:00 hod., náš tým neodradily od podání maxima. Startovní listina perspektivní soutěže, jež nás po dobu celé sezóny nutila k neustálému zlepšování, čítala 189 družstev. Dle očekávání se některé sbory nakonec neúčastnily, i přesto se na betonové dráze dohromady sešlo 185 týmů. Prostory místní továrny se pro soutěž přímo „šikly“ – několik výčepů, občerstvení, ale hlavně mírně zešikmená betonová plošina, aby voda průběžně odtékala, zajistily absolutní spokojenost účastníků i přihlížejících fanoušků. Na dvou základnách se družstva střídala téměř s nulovými časovými intervaly. SDH VITINĚVES v rámci pohotového přihlášení na počátku léta celou soutěž zahajovalo. A tak přehlídku těch nejrychlejších útoků republiky jsme nastartovaly právě my!

Nejistota, sklíčenost, ale i touha v proražení 18-ti sekund (či níže) si s našimi nervovými buňkami pohrávaly v nejrůznějších podobách. A však 9. hodina pro nás znamenala tu největší soustředěnost a především rychlost! Pouze tří-minutovou chaotickou přípravu jsme zvládly bez obtíží. Po následujícím „shazování“ všech těch vrstev při denní teplotě cca 9°C jsem se finálně postavily na start, když rozhodčí z technických důvodů start musel o několik minut odložit. Nervozita tak dosáhla snad nejvyššího stupně. Poté se ale naše oslabená psychika rázem vytratila výstřelem. Kamery a fotoaparáty ze všech úhlů náš útok zaznamenaly na místní plátno i on-line internetový přenos. Skvěle rozeběhnutý útok naneštěstí zhatilo zaváhání savičářky Péti a následné sání. Svůj problém se zapojením pravá proudařka Lucka naštěstí v průběhu útoku dohnala. Obě proudařky zasednuté na čáře čekaly na vodu s očima upřenýma na středy svých terčů. Výborná práce strojnice Květy, béčkařky Marti a super zákrok na Šárčině rozdělovači poslaly proudařkám vodu ale tak rychle, že i přes problémy sestřiky přinesly čas 18:73s!!!

V tento den se nám čas nepovedl snížit do sedmnáctkových či šestnáctkových nížin, ale slibujeme, že vitiněvská hasičská reprezentace vám tyto časy brzy nadělí nejen na trénincích, ale už i konečně na soutěžích.

Boj 39-ti družstev v kategorii žen byl nazván „pohřebem favoritek“. Fatální chyby proměnily i osudy družstev jako Nevcehlí, Bříšťan, Kunčic a dalších. Nakonec náš čas byl časem 6. nejlepším! Vítězné družstvo ze Sychotína předvedlo útok za 17:30s, druhé Výčapy za 17:61s a 3. Nevcehle za 17:94s. Z výsledků lze tedy uvažovat i o našem teoretickém umístění na bedně, nebylo-li by chyb vyplývajících snad pouze z „psychického handicapu“.

Útoky hasičů nad 35 let (9 týmů) byly předehrou útoků podaných od těch nejrychlejších mužů.

Dnes si nejvýznamnější umístění odnesli Slováci ze Zborce (13:57s)! Druzí z Plumlova (13:74s) a třetí Špičky (přes 13:90s). Tedy trojka se 13-ti sekundami. U zbylých 134 týmů mužů bylo k vidění několik čtrnáctek, většinou patnáctek, ale i pár horších časů.

K zastoupení Jičína k nám patří ještě muži z Jinolic (15:01s) a Libuně.

Soutěž doprovodilo i pár lehkých zranění, přes která však snad nikdo účasti nelituje.

 

Doufejme, že naše následující sezóna v podobě Východočeské a Podkozákovské ligy bude ještě úspěšnější jak tato a pevně věřme, že se na „Leninovi“ v roce 2009 ukážeme znova a jako favoritky! Znamená to pro nás vytrvalou snahu a věrnost i nadále! 

 

 

22.9.2008 - Zakončení soutěže v Horní Nové Vsi přišlo nevídanou rychlostí, ač fyzicky i duševně připraveni, chyběl nám pouze vůz s vybavením pro zapřáhnutí káry, a tak pokus úspěšně dorazit s autem „záložním“ se nepodařil –  technické komplikace vozu, a 1. zastávka „už“ ve Vitiněvsi. Dále jsme tedy pokračovali vozem zapůjčeným od Krupičků (za pomoc děkujeme)!

Organizaci chybělo startovací zařízení, proto i zde jsme na nástup museli čekat. 6 družstev žen a 3 týmy mužů se nekonečně snažily aklimatizovat v místních podmínkách (zima a vítr). Po nástupu však  dvě kola mužů uběhla bleskově. A to doslova: vítězstvím s časem 20:94s se mohou pyšnit kamarádi z Lán. J

Poté přišel souboj mezi ženami. Ten odstartovaly Nemyčandy a svým osobním rekordem („vysokou dvackou“) na sebe připoutaly pozornost. Ovšem myslím si, že nebylo málo diváků věřících v poslední a nejlepší ukázku útoku žen tohoto dne předvedenou právě od nás. A však časomíra náš první útok s komplikací na Jitčině koši nás ohodnotila 21 vteřinami, průběžně tedy 3. pozice. V druhém kole lepší čas než podaný v prvním útoku Nemyčevse nepadl. Tentokrát nám útok zhatily problémy savičářky Šárky a velký prostřik pravé proudařky Lucky – 2. útok tudíž za 22s.

Na stupních vítězů Nemyčačky poprvé v této soutěži zabrali umístění nejcennější, 2. Železnice, 3. Vitiněves.

 

Úlibický koláč (27.9.) a prestižní soutěž v Širokém Dole (25.10.) nám nedovolí ani sebemenší úlevy v trénování. Holky, hodně sil a zdraví do teď už složité přípravy.!!! 

 

 

21.9.2008 – Seriál soutěží O pohár starosty OSH Jičín pro rok 2008 tradičně uzavřela soutěž v Horní Nové vsi, kde naše holky skončily až na třetím postu. Vítězkami se stala děvčata z Nemyčevsi a na stříbrné pozici skončil dámy z Železnice. Bližší informace Vám jistě přinesou naše dívky samy.

 

 

15.8.2008 – Druhou z podzimní série pohárovek je soutěž v Kopidlně. Domácí letos mírně zapracovali na zlepšení tamějšího terénu, ale na výbornou úroveň Nemyčevsi to zatím nemělo. Druhou důležitým jevem na soutěži byla velmi malá účast čítající pouze pět družstev mužů a stejný počet družstev žen. Třetím aspektem bylo nepříjemné počasí s poměrně silným protivětrem, který občas proudařům vydatně cuchal nervy.

Jako první startovali muži, zde se nejlepšího výsledku opět dostálo domácím borcům. Pěkné útoky předvedli i kluci z Lhoty u Pecky a Mladějova. V kategorii žen, opět s přehledem vyhrály Vitiňačky a to opět časem, který byl v dostatečném odstupu před druhými. I když první útok byl po velké chybě na levém proudu dokončen až časem za 28 sekund, tak druhý, který poznamenala už jen malá chyba na špluchu a tak znamenal vítězný čas 19:90. Ani ostatním se úplně nedařilo, takže druhé v pořadí, holky z Železnice, dosáhly času až za 21 sekund, třetí pak byly sousedky z Nemyčevse.

 

 

8.9.2008 – Soutěž v sousední Nemyčevsi je brána vždy velice prestižně a nejinak tomu bylo i letos. Kvalitně připravená dráha na tamějším fotbalovém hřišti, nabídla velice pěknou podívanou především v kategorii žen. Zde se z trojice favoritů tj. Nemyčevsi, Vitiněvsi a Železnice, jako první předvedla naše děvčata. Představení to bylo přímo excelentní, protože holky se s několika téměř neznatelnými chybičkami prořítily dráhou rychlostí, kterou v poháru ještě nikdo nepředvedl a jelikož ani voda se za nimi nevlekla, takto z toho byl čas z říše snů 18:37, což byl samozřejmě nový osobní rekord. Soupeřky se určitě nechtěly nechat zahanbit, takže i v jejich podání padaly zajímavé časy - Nemyčeves 20:79 (také osobní rekord), a potom Železnice 20:23, což je čas, se kterým se ještě na jaře soutěže v pohodě vyhrávali. Jenže časy se mění a to, že „Vitiňačky“ šly za vítězstvím skutečně čelem už pouze dokládá druhý útok, kdy se podařilo zastavit časomíru na čase 18:15, což po cca půl hodině znamenalo další záznam do historie.

V kategorii mužů byly časy poměrně dosti rozlítané a tak pouze dodávám, že vítězství pro sebe po poměrně dlouhé době urvali borci z obce Lány.

Euforie z takovéhoto krásného vítězství v nás vydržela ještě mnoho hodin, nyní je na místě se soustředit na příští týden do Kopidlna, kde by to chtělo nastavenou úroveň potvrdit a opět ukázat soupeřkám záda z takto bezpečné vzdálenosti.

 

5.9.2008 – Memoriál Broňka Lalouška v Žereticích odlehčil start podzimní části sezóny. Této soutěže, která se jako každý rok běhá podle „vlastních pravidel“ se, jak je letos již pravidlem, zúčastnili pouze naše dívky. K vlastním pravidlům – startuje se z vozíku, s tím, že jeden běžec se nejprve nese rozdělovač na značku a následně už celý tým připravuje sací a současně i útočné vedení. Organizace byla výborná, což jsem osobně sledoval od pátku až do neděle, zvláště bych vyzdvihl vysokou úroveň klobás z tamnější udírny. ;-) Nyní k výkonům, první místa v obou si velice zaslouženě rozebrali domácí kluci i holky. Naše žáby šáhly na příčku druhou, která určitě neurazila.

 

 

19.8.2008 – S dlouhou prolukou, ale nakonec přece Vám Šárka Jebavá přináší zprávičku z Pecky, kde si holky zlepšili svůj „širokohadicový“ osobáček na současných 20:39.

 

12. 7. 2008, Pecka

 

Ani soutěž na plácku pod hradem Pecka ve stejnojmenné vsi se neobešla bez „běžných“ komplikací. Už samotná příjezdová cesta na místní hřiště byla tvrdým oříškem i pro zkušené řidiče. Terén soutěžní plochy nebyl z nejhorších, nicméně půda byla díky dešťům celkem kvalitně rozbahněná. Problémy měli pořadatelé i s doplňováním vody, které zmařilo útok žen z Vidochova. Naše děvčata si při prvním pokusu zajistila  vedoucí pozici v konkurenci ostatních ženských družstev s časem 20:48 a pokusem druhým svou převahu potvrdila. První místo vybojovala zlepšeným časem 20:39. Nejlepším mužským týmem se stalo Kopidlno. Odměnou za první příčku byl kromě tradičního poháru i pohár putovní, který za odměnu převzala hasička, jenž ten den slavila narozeniny. J

 

 

11.8.2008 – Po delší odmlce je tu nový příspěvek, tentokrát z nočního klání v Kacandě. Zde se sluší dodat, že to není zpráva zrovna veselá, a to nejen proto, že se nepodařila obhájit loňská obhajoba.

Letošní soutěž, která je našimi slečnami brána velice prestižně, byla, stejně jako každý rok, připravena na slušné úrovni. Stížnosti žehrající na nedostatek světla na základně k noční soutěži asi patří, takže jím nedávám velkou váhu. Překvapením, tedy alespoň pro mě, byla slabá účast pouhých jedenadvaceti družstev. Pořadatelé díky tomu zvolili strategii dvou útoků, což přineslo i atraktivnější podívanou i pro diváky.

Naše slečny při prvním velice dobře rozběhlém útoku zastavila až nezapojená proudnice na levém proudu, vzhledem k možnosti druhého pokusu nebyl důvod trestat techniku, za cenu katastrofického času, takže útok zůstal nedokončen. Druhý pokus vypadal o poznání HŮŘ, ale výsledek byl identický - druhé N. První „prasečinou“ byla nezapojené C na levém proudu, což se ještě podařilo nahradit, avšak už s časem okolo 30 sekund, jenomže to by nesměla přijít „prasečina“ druhá. Tou bylo předčasné sundání koše ze savice, takže rozhodčímu, který neměl možnost kontroly kompletnosti sacího řádu, nezbylo, než shledat pokus, jako neplatný.

Holky tedy získaly dělené poslední místo. V kategorii žen zvítězily rivalky z Nemyčevsi, v mužích potom kluci z Dobré Vody.

KRITICKÝMA OČIMA: Školácké chyby znamenají vždy největší ztrátu, ten, kdo je dělá by se z nich měl poučit. Nestačí-li poučení, a ono nestačí!!!, je třeba kárat, trestat a hlavně - trénovat, což se bohužel taky moc nedaří…

 

 

21. 7. 2008 – Informace z první ruky se nejlépe prodávají, takže nyní Vám nabízím zprávu z naší soutěže v požárním útoku, která se konala tuto sobotu na hasičské dráze u Cidliny. Terén je asi všem dobře známí – pečlivě sekaná a krtkem horlivě likvidovaná louka s jen neznatelným stoupáním. Oproti loňskému roku jsme museli dráhu posunout více západním směrem, protože část u silnice byla silně poničena budovateli vodovodu. Start a základna byly položeny na kobercích, běhalo se na 2B, úzkou sadu a sklopné terče.

K soutěži se přihlásili čtyři družstva mužů, dvě žen a nově i tři dětské kolektivy. Jako první se na dráze představily starší děti ze Slatin a předvedli čas 22:2, po nich následovaly malí Jinoličáci, kteří je trumfovaly časem 21:4, čímž se ujaly vedení, mladší děti z Brad-Rybníčku zahájily pokusem za 23:8. Druhý pokus Slatin se příliš nevydařil a znamenal čas 27:8, stejně tak se druhým pokusem nezlepšily ani Jinoličtí. Oproti tomu „piškoti“ z B-R za to pořádně vzaly a předvedly čas 19:8, čímž braly první místo.

Po úpravě dráhy pro dospělé zahajovaly naše domácí děvčata, ale se svým první pokusem rozhodně spokojená byt nemohla čas 20:70 není nic povzbudivého. Holky z Nemyčevsi, které „šly na široké“, předvedly prvním pokusem svoji tradiční jedenadvacítku (21:63). Nyní zahájili své první pokusy páni a jako se první se na dráze představili přespolní z Hubálova a zdálo se, že byly s časem 35:72 poměrně spokojeni. Druzí startovali noví kamarádi z Nedaříže, avšak pro chybu časomíry museli svůj pokus opakovat, opravený čas byl 20:53. Třetí se na dráze předvedli domácí – chcíplý stroj znamenal nedokončený útok N. Čtvrtí startující borci z Libuňe předvedli trochu větru na dráze a čas 17:75 byl čas nejlepší. Druhý pokus našich holek už vypadal výrazně lépe, čas 18:91 znamená nový osobní rekord na úzkou sadu a zároveň jasné vítězství. To obzvláště proto, že „Nemyčandám“ se druhý pokus podařil ještě o fous hůře, než první – čas 21:88. Hubálovští se druhým pokusem výrazně zhoršili s časem 43:98, Neřestí taky malinko ubrali a dali 21:95. I domácí se nezlepšili a za nespojené savice „získali“ druhé N. Konečně ani Libuň svůj pěkný čas už nepoposunula dopředu (18:32), avšak i tak více než po zásluze zvítězila.

Stejně jako loni přišla na řadu doplňková hra - letos šlo o Nejrychlejšího proudaře. Každý závodník startoval z čary k základně, kde měl „céčko“a proudnici a jeho cílem bylo proběhnout cílem, který byl cca 40metru vzdálen s proudnicí zapojenou na céčku. V kategorii dětí zvítězili všichni ;-), ale nejvíce malinkatý Pavlík Válek – tento špunt, jen o málo vetší, než je proudnice dlouhá, bojoval s dráhou tak zarputile, že si za to vysloužil malinkatý pohár. Mezi holkami si bednu rozebrali Jarmila Červená, Lucka Hlaváčková a Martina Červená. Mezi kluky, podle očekávání, kralovali proudaři Libuně,  Kuba Šebek a Honza Strnad, na bedně je doplnil Tomáš Hradecký, košař !!! Nedaříže.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří se zúčastnili, ať už soutěžně, organizačně či jen jako konzumenti - tohoto krásného sportu, za dobrou náladu, která panovala po celé odpoledne a až dlouho do noci.

 

 

18.7.2008 – V pořadí již druhá hasička se odvážila a napsala zprávičku ze soutěže. Odvahu to vyžadovalo obrovskou, protože k tomuto kroku potřebovala cca měsíc. ;-) No a nyní již Šárka Malá v původním znění:

V neděli dne 15.6. 2008 jsme se zúčastnily extraligy v Myštěvsi.Jelikož je tato soutěž na jiné vyšší úrovni,než na kterou jsme zvyklé,neočekávaly jsme žádné lepší umístění.Soutěže se zúčastnily týmy jako jsou Nevcehle,Bašnice,Jinolice,Plumov,které se postaraly o časy na hranici 16 sekund.Náš nezdařilé rozběhnutý útok (s menšími problémy na koši a následně na savicích) nám zajistil 7. místo v extralize a 3. místo ve Východočeské lize s časem 21:41, poprvé jsme zde běžely s úzkou sadou.Dopolední slunečné počasí se na chvíli změnilo v tmavá mračna,ale organizace byla velice zdařilá

Šárko děkujem … a zároveň doufáme, že na zprávičku z Pecky, od nějaké další hasičky, nebudeme čekat tak dlouho.

 

 

8.7.2008 – Mnozí z té, hrstky lidí, kteří čtou tato stránky asi očekává zprávu z naší účasti na Mistrovství  České republiky v požárním sportu, kategorii dorostu. Já sám za sebe musím dodat, že nevím, jak se k tomuto článku postavit… Tedy bez skrupulí, letošní MČR se konalo v Trutnově na místním sportovním stadionu. Celá soutěž byla skvěle připravena a tribuna by se za vytvořenou atmosféru nemusela stydět před 1. ligou ve fotbale!!! Atmosféra byla prostě báječná a dopředu ženoucí. Stejně tak i organizačně probíhali celé tři dny bez vážnějších kotrmelců, za což bych chtěl touto cestou pořadatelům poděkovat.

Nyní k naší účasti, která započala jednou chybou v testových otázkách, což nás odsunulo na průběžné sedmé místo. Následující disciplínou byly štafety na 4x100, kde holky, po prvním neplatném pokusu, dosáhly, druhým „astronomickým“ časem 88:37, na 14. místo v této disciplíně. V soutěži jednotlivců jsme si velké cíle nedávali, a tak celkový čas družstva 114:67, beroucí opět 14. místo příliš nenarušil nastolenou hegemonii víkendu. Holky, a stejně tak velký počet fanoušků, kteří se v neděli dostavili, doufali v úspěch v Královské disciplíně – požárním útoku. Jenže ani zde se nepodařilo zvrátit nemohoucnost celého týmu, když dobře rozběhnutý útok byl zhatěn naprosto fatálním prostřikem na pravém terči. Útok s děsivým s časem 39:39, byl opět druhým nejhorším. Všem z Vás je již jasné, že celkové předposlední místo bylo víc než zasloužené. Zde bych pro nás nabídl omluvu - být 14. nejlepší v republice je pro naši malinkatou obec skvělým úspěchem. (Jenže vše jde říci i tak, že jsme „na republice“ byly až předposlední.) :-(((

 

 

1.7.2008 – Chvíli jsem musel přemýšlet, jak uvést tento příspěvek. V hlavě mi vyvstávaly varianty, jako: „Stále se daří“ a podobně, avšak to by určitě nebylo příliš výstižné, ono se totiž daří čím dál tím víc!!!

Po nevídaném úspěchu na Krajském kole dorostu jsme se tento týden vrátili zpět na domácí pohárovky, jejichž seriál pokračoval v Robousích. Trať byla stejně, jako každý rok postavena na kvalitním povrchu fotbalového hřiště, avšak se zde objevila drobná změna v tom, že se střídali útoky žen z jedné základny s útoky mužů z druhé. Druhou ne nezajímavou informací byl vyšší počet zúčastněných družstev dívek oproti družstvům mužů (9 : 8).

Jako již tradičně především první pokusy provázelo velké množství nepřesností, které samozřejmě nepřinášelo ani příliš atraktivní časy. Naše holky první nedokončily vůbec po velkém výpadku Květy, která bohužel nezvládla ani jediný spoj. Druhý útok, po důsledné protrénování spojů, již dopadl o poznání lépe a čas malinko přes dvacet a půl sekundy znamenal opět první místo! Rivalky z železnice skončily druhé. Smůla provázela druhé adeptky na přední pozice v poháru, a tak Nemyčačky propadly až na místo deváté. Touto dobou už se všem sbíhaly sliny na Velkou cenu nočního Podůlší.

 

Do Podůlší jsme přijeli okolo osmé hodiny večerní a společně s hrstkou dalších čekali na tmu a příjezd ostatních. To nám dalo možnost ještě za světla obhlédnout zdejší, jako tradičně, skvěle připravený areál. S bohatým občerstvením, plátnem pro online přenos útoků, podiem pro kapelu (hrál výborný Prorock), a pohodovým zázemím pro všech přibližně sedmdesát družstev mužů a žen.

První útoky běhají družstva žen, a sjela se zde výborná konkurence – Benešov u Semil, Bříšťany, Kunčice, Podmoklice, Železnice a další, no a samozřejmě i naše holky, se kterými je již také nutno počítat. Holky předváděly jeden pěkný útok za druhým, padaly pěkné devatenáctky, takže bylo určitě na co koukat. Objevil se i čas 18:95 v podání holek z Podmoklic. Žáby byly ve startovní listině zapsány jako dvacáté, trochu s nimi šila tréma, ale zas ne tolik, aby jim to svazovalo ruce. Po výstřelu holky jen prolétli kolem mašiny ke kádi, a i s neznatelným zaváháním Květy na spojích a asi plynu poslali vodu ve výborném čase dopředu, prudká voda překvapila Šárku na rozdělovači, který se jí vytrhl z ruky naštěstí s jen malinko pootevřeným kohoutem. Voda dohnaly proudařky ve správný čas, takže i prostřiky byly snesitelné. No a čas na levém terči krásných 18:21 a na pravém 18:95. Ano, holky zvítězily náskokem jediné a o to cennější setiny sekundy. Tento obrovský úspěch bylo nutno dát vědět celé Vitiněvsi, a to ihned po příjezdu mohutným troubením klaksonů, v čemž nám ani nevadilo, že jsme se vraceli v neděli před pátou hodinou ranní. ;-)))

V kategorii mužů předvedli hasičskou parádu družstva Bašnic, domácího Podůlší, Svijan a především obhájci z Jinolic, které po krásném útoku opět soutěž vyhráli.

 

STÁLE ČEKÁME NA SPRÁVIČKU ZE SOUTĚŽE Z BAŠNIC, KTERÉ JSEM SE NEMOHL ZÚČASTNIT. HOLKY DĚLEJTE S TÍM NĚCO. ;-)))

 

 

25.6.2008 – Nečekané se stává skutečností!!! Tento příspěvek píšu s nevídanou lehkostí a dlužno dodat i pýchou. Zpravidla nechválím, pokud to není vysloveně třeba, ale výsledek z Nového města nad Metují si pochvalu zaslouží. Proč napínat, naše holky se staly vítězkami Krajského kola požárního sportu a postupují na mistrovství republiky. Nyní pár vět k soutěži samotné, která probíhala, více či méně, podle harmonogramu a proto byl celý průběh poměrně svižný. Prvním momentem, který výkon našich holek silně rozhodil, bylo nepříjemné zranění Martiny Čapkové na kladině, pro Marťu po pádu při prvním kole stovek přijela sanita a odvezla jí do nemocnice. :-( Tomuto se samozřejmě přizpůsobil i zbytek družstva a začal nevídaně kazit. :-((( Naštěstí se do druhých pokusů podařilo holky srovnat tak, aby ze sebe vytáhly co možná nejvíce. Toto nejvíce znamenalo čtvrté místo v jednotlivcích. Štafeta se povedla o kousek lépe – holky ji dokončili, jako druhé. Poté nastal boj s časem – Martina byla stále ve špitále, ale bylo třeba jít psát testy, a protože žádná náhradnice v týmu nebyla, tak se čekalo na nejzazší termín, aby se stihla vrátit. Naštěstí ji Bejček dovezl v čas, takže se žádná bodová ztráta nekonala – holky napsaly testy zcela bezchybně. Za tuto obrovskou pomoc tímto Tomášovi Bernému velmi děkuju. Poslední disciplínou byla ta královská – požární útok, zde není třeba připomínat, že je to disciplína, která je u nás na nejvyšším stupni preferencí, proto právě zde holky excelovaly a, s náskokem sedmi vteřin na druhé v pořadí, zvítězily!!! Poté následovalo dlouhé čekání na oficiální výsledky, kdy opět jenom Bejček byl tou pravou Sibylou, která předpověděla vítězství. Ano, je to tak hasičky SDH Vitiněves se staly přebornicemi Královéhradeckého kraje v požárním sportu, stejně tak se staly vítězkami celé soutěže, tj. Přebornicemi Královéhradeckého i Pardubického kraje, a v neposlední řadě i absolutními vítězkami v disciplíně požární útok.

Zde již není co dodat – naštěstí s Martinou to nebylo tak zlé, jak to v prvních okamžicích vypadalo. Na druhém místě chci poděkovat panu Klomfarovi, za to, že nám udělal výborného řidiče. Na místě posledním chci poděkovat a znova gratulovat holkám, toto byl chvalitebný výkon hodný pochvaly. (Chvalitebný je za 2 – teprve bezchybné vítězství na MČR je za 1)   ;-)))

 

10.6.2008 – Působení pánu na okresní kole požárního sportu připomínalo chvílemi hasičské panoptikum. Začněme popořádku, jako první se prezentovala naše „A“ štafeta na 4x100 metrů ve složení Kadlec, Honzik, Tomáš „Martin“ Vydra a Bejček, je třeba dodat, že jejich prezentace nebyla z nejhorších. To štafeta  „B“ ve složení Boris, Aleš, Ottík a Pepíno, byla o mnoho zajímavější (bohužel ne výsledkově), nejprve Boris poklekl při seskoku z domečku (asi s děkoval vyšší moci, že to zvládl), následně Aleš jen jukal přes bariéru, než se ji konečně rozhodl přelézt (je nutné zkontrolovat místo dopadu – první tam zkušebně dopadla přilba), Ottík při seběhu z kladiny předvedl letmý kotoul (bylo třeba si trochu smotat pentle – okolo těla), naštěstí poslední úsek v podání Josefa byl bez nehod (snad proto že u minimaxu není z čeho spadnout).

Jednotlivcí byli nominování ve složení Kadlec (nakonec nejlepší z nás), Pepíno, Bejček, Tomáš „Martin“ a Ottík. Ottík bavil na kladině publikum i nadále, pád v prvním pokusu po náběhu na můstek znamenal vyražený dech a zajímavou produkci. Při druhém pokusu už to nemělo tu šťávu a došlo pouze k běžnému ušlápnutí vedle fošny a letu směr tartan.

Na útok jsme nominovali dalšího nováčka v sestavě – Martina „Máju“ Stejskala, na pozici strojníka. První pokus zůstal nedokončen – s rozpojeným béčkem nemá smysl týrat mašinu. Druhý pokus se vyvedl v podstatě podle očekávání, dojem a výsledný čas kazila pouze drobná nesnáze na rozdělovači, která si vyžádala ubrání plynu a konečný čas něco přes 25 sekund.

Celkově jsme se v kategorii JPO V umístili na sympatickém 10. místě, což jsme brali všemi deseti. ;-)

 

 

4.6.2008 – Postupem našich holek na Krajské kolo požárního sportu v kategorii dorostu skončilo kolo okresní, které se konalo tuto sobotu, v Šárovcovi Lhotě. Holky s naprostým přehledem deklasovaly zbytek startovního pole. Domů si mimo poháru a medailí za první místo celkově, přivážejí i pohár pro Lucku Hlaváčkovou za třetí místo v hodnocení jednotlivců na trati 100metrů překážek a především pohár za první místo, za excelentní provedení téže disciplíny Jarmilou Červenou.